Sztuka

Na zamówienie

Wyjątkowe projekty, których nie ma w ofercie sklepu, można zamówić kontaktując się ze mną mailowo lub telefonicznie. Na zdjęciach znajdziecie Państwo przykłady niektórych realizacji i projektów, które miałam przyjemność tworzyć na indywidualne zamówienie. Należą do nich między innymi Kapliczki Santa Maria, formy do chleba, doniczki Bonsai, zestawy do sushi, patery, talerze i misy pod wymiar.

Kapliczki Santa Maria

Zamiłowanie do tworzenia kapliczek narodziło się z pasji do lepienia w glinie i majsterkowania. A nade wszystko z miłości do Maryi. Przez wiele lat zbieraliśmy wraz z mężem Marcinem Żebrowskim, kawałki starego drewna z kaszubskich chat i starych kamienic, które odwiedzaliśmy podróżując po Polsce i nie tylko:) Te piękne, dębowe stare dechy porzucone często dla nowoczesności, nie pozwalały nam przejść obojętnie. Figura Santa Maria powstaje z gliny, jest dwukrotnie wypalana i szkliwiona, a następnie obsadzana na tych szlachetnych kawałkach drewna i tak trafia w ręce tych, którzy mają takie pragnienie. Każda kapliczka wyceniana jest indywidualnie, przede wszystkim ze względu na pochodzenie drewna, jego wiek, proces konserwacji oraz technikę jego obróbki. 

Prosta Ceramika

Tworzę ceramikę użytkową, zastawę stołową, naczynia kuchenne i dekoracyjne. Sam proces jest powolny i pełen uważności.

Informacje prawne

Pliki cookies

Serwis Internetowy, jak większość witryn internetowych, korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczek). Pliki te są wykorzystywane w celach statystycznych, w celach marketingowych (remarketing) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania stron Serwisu Internetowego. Pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia Użytkownika Serwisu Internetowego (komputera, telefonu, itd.) i umożliwiają Użytkownikowi, m.in., korzystanie ze wszystkich funkcji Serwisu.

© 2024 Prosta Ceramika Projekt i wykonanie Odado.